Forum

Witch Club -> Forum -> Alte Personaje   << Inapoi | Inainte >>
ORUBE
      >>  
Moderatori: Mey, Grampa, Sango-chan, Ashley-chan, Himeko, Lidié, mily, Nanami, Michiru, march
Autor Post
will_anna
Du feb 05 2006, 06:44

Boboc

Membrul nr. #79
Posturi: 11
Puncte: 6
Monede: 60
ce parere aveti despre ea? (cea de luna asta e prima mea revista witch) am observat ca in lupta cu Ari pana ii fac sa inteleaga ca nu Oracolul este de vina si pana Yua este eliberata si pleaca cu Maqi si fetele ii gasesc si il salveaza pe Magi Orube le este de mare ajutor fetelor

Inapoi sus
Email
Ioana
Mi feb 08 2006, 03:18
Discipol al vrajitoarelor

Membrul nr. #58
Posturi: 74
Puncte: 110
Monede: 1100
Pai... nu stiu prea multe despre ea. E batausa si nu e asa de prietenoasa cum sunt Witch. Ea a inlocui-o pe Taranee.

[ Editat Mi feb 08 2006, 03:23 ]
Inapoi sus
Mey
Mi feb 08 2006, 05:33
meyrem

Administrator
Discipol avansat

Membrul nr. #1
Posturi: 197
Puncte: 235
Monede: 1350
dar..o sa ajunga gardiana ...???
Inapoi sus
will_anna
Mi feb 08 2006, 08:45

Boboc

Membrul nr. #79
Posturi: 11
Puncte: 6
Monede: 60
nu cred pt. ca in revist la sfarsitul aventurii taranee se duce la Oracol si ii spune ca nu mai pleaca,cat despre faptul ca ar devenii gardiana nu stiu ce sa zic

Inapoi sus
Email
Ioana
Vi feb 10 2006, 05:48
Discipol al vrajitoarelor

Membrul nr. #58
Posturi: 74
Puncte: 110
Monede: 1100
Nici eu nu credca n-o sa ajunga gardia. Am inteles ca o sa plece intr-un nr. (clic aici) asa cred .

[ Editat Sb feb 11 2006, 08:30 ]
Inapoi sus
Matt_Laur_Oliver
Vi feb 24 2006, 05:11

Elev la Sheffield

Membrul nr. #137
Posturi: 9
Puncte: 30
Monede: 300
eu cred ca e o Proasta!!!!!!

Where is Zorro Is Good!Where is the bad boy is not good!
Inapoi sus
Email
Matt_Laur_Oliver
Du feb 26 2006, 05:54

Elev la Sheffield

Membrul nr. #137
Posturi: 9
Puncte: 30
Monede: 300
si in nici un caz nu o inlocuieste pe Taranee

Mod: Ce e cu atatea caractere in plus?

[ Editat Vi oct 16 2009, 08:04 ]

Where is Zorro Is Good!Where is the bad boy is not good!
Inapoi sus
Email
Summer
Du feb 26 2006, 09:02
Queen Alice

Dragonul Apei

Membrul nr. #6
Posturi: 1352
Puncte: 1592
Monede: 14320
Miros: Caramel
Nu o inlocuieste pe Taranee dar are si ea un rol important in grupul witch. A adus un element nou. Ati vazut ca a fost importanta la eliberarea lui Yua.

Mie una imi place tipa. E destul de simpatica



Aya-chan (dupa cum spun eu) - Premiul I [poll] unde david nu e nimik nu e - Premiul II [poll] Cel mai bun personaj! - Premiul II Semnatura saptamanii #2 - Premiul III
Grampa in desenGrampa in desen
Membru fondatorMembru fondator
In stil manga-animeIn stil manga-anime
Inapoi sus
Matt_Laur_Oliver
Sb mar 04 2006, 11:18

Elev la Sheffield

Membrul nr. #137
Posturi: 9
Puncte: 30
Monede: 300
nu cred>

Mod: Caracter ein exces

[ Editat Vi oct 16 2009, 08:04 ]

Where is Zorro Is Good!Where is the bad boy is not good!
Inapoi sus
Email
Ioana
Du mar 05 2006, 10:16
Discipol al vrajitoarelor

Membrul nr. #58
Posturi: 74
Puncte: 110
Monede: 1100
Uneori.... Alteori NU
Inapoi sus
Mey
Du mar 05 2006, 07:02
meyrem

Administrator
Discipol avansat

Membrul nr. #1
Posturi: 197
Puncte: 235
Monede: 1350
Mie mi se pare foarte interesanta! Are mister...nu prea se stiu multe lucruri de ea..oare ce o sa fie intre ea si acel pianist ? 11wwwwwwwww
Inapoi sus
Summer
Lu mar 06 2006, 08:30
Queen Alice

Dragonul Apei

Membrul nr. #6
Posturi: 1352
Puncte: 1592
Monede: 14320
Miros: Caramel
UUU eu zic ca se anunta ceva idila interesanta

Ps: ce nu crezi Matt_Laur_Olivier? Ca are un rol important? Asta a fost deja spus foarte clar de oracol. Si mi se pare ca pana acuma si l-a demonstrat foarte bine.



Aya-chan (dupa cum spun eu) - Premiul I [poll] unde david nu e nimik nu e - Premiul II [poll] Cel mai bun personaj! - Premiul II Semnatura saptamanii #2 - Premiul III
Grampa in desenGrampa in desen
Membru fondatorMembru fondator
In stil manga-animeIn stil manga-anime
Inapoi sus
Ioana
Mi mar 08 2006, 07:34
Discipol al vrajitoarelor

Membrul nr. #58
Posturi: 74
Puncte: 110
Monede: 1100
Dar imi place cum arata.
Inapoi sus
corneli@
Jo mar 23 2006, 03:49

Elev la Sheffield

Membrul nr. #213
Posturi: 59
Puncte: 14
Monede: 140
o sa se cupleze cu cedric mam uitat pe internet lololol

[i]Cine e in oglinda ? Eu sau alcineva...?[/i]
Inapoi sus
Email
japanese_girl
Lu mar 27 2006, 01:35
Arhivrajitor

Membrul nr. #157
Posturi: 863
Puncte: 712
Monede: 2850
Miros: Caramel
e dragutza si e luptatoare.......nu intzeleg de ce nu va place de ea 5wwwwwwwww 5wwwwwwwww 5wwwwwwwww 34wwwwwwwww

Image and video hosting by TinyPic How can I decide what's right?
When you're clouding up my mind
Can't win your losing fight all the time
Not gonna ever own what's mine
When you're always taking sides
You wont take away my pride
No not this time
Not this time

How did we get here?
I use to know you so well
How did we get here?
Well, I think I know

The truth is hiding in your eyes
And its hanging on your tongue
Just boiling in my blood,
But you think that I can't see
What kind of man that you are
If you're a man at all
Well, I will figure this one out on my own
(I'm screaming "I love you so..." But my thoughts you can't decode)


Cat de multe stii despre........ - Premiul I Magic Land - Premiul I Hello Kitty  - Premiul I Desenul saptamanii #3 - Premiul I Reclame Witch - Premiul I Felicitare de martisor - Premiul I Zmeie - Premiul I Coloriz&Decoration - Premiul I Sweet - Premiul II concursul de felicitari - Premiul II Colorize #13 - Premiul II Bannerul Saptamanii 9# - Premiul II [poll] La inaltime-finala - Premiul III Avatarul saptamanii #33 - Premiul III Colorize#15 - Premiul III
Inapoi sus
corneli@
Sb apr 01 2006, 01:57

Elev la Sheffield

Membrul nr. #213
Posturi: 59
Puncte: 14
Monede: 140
cine a zis ca nu e dragutza daaaaaaaaa e prea dura pentru gustul meu o prefer pe cornelia de 1000 de ori sorry 2wwwwwwww

[i]Cine e in oglinda ? Eu sau alcineva...?[/i]
Inapoi sus
Email
Butterfly
Jo apr 06 2006, 09:26



Puncte:
Monede:
Pt ca e si naiva...nu am uitat faza cand i-a tras un pumn lui Matt... 87wwwww 87wwwww 87wwwww
Inapoi sus
Flower
Jo apr 06 2006, 09:29
CrisTina

Dragonul Apei

Membrul nr. #4
Posturi: 900
Puncte: 1516
Monede: 2802
Miros: Parfum scump
shi yo cred ca e dragutza shi cum a zis shi meysa are mister shi e eleganta shi fintuza !!! e super

When I think about it
I know that I was never there
Or even cared...


Avatarul saptamanii # 1 - Premiul I
Ex-staff Witch ClubEx-staff Witch Club
Inapoi sus
corneli@
Lu apr 10 2006, 03:35

Elev la Sheffield

Membrul nr. #213
Posturi: 59
Puncte: 14
Monede: 140
mda faza cu pumnul a fost penibila !!!!!!!! da e dragutza da cam prostutza 54wwwwwwwww

[i]Cine e in oglinda ? Eu sau alcineva...?[/i]
Inapoi sus
Email
Flower
Lu apr 10 2006, 09:32
CrisTina

Dragonul Apei

Membrul nr. #4
Posturi: 900
Puncte: 1516
Monede: 2802
Miros: Parfum scump
nu e prea prostutza dupa parerea mea........ dar sunt mai multe pareri ca nu putem fi totzi deacord cu cineva !!!!

When I think about it
I know that I was never there
Or even cared...


Avatarul saptamanii # 1 - Premiul I
Ex-staff Witch ClubEx-staff Witch Club
Inapoi sus
corneli@
Ma apr 11 2006, 01:40

Elev la Sheffield

Membrul nr. #213
Posturi: 59
Puncte: 14
Monede: 140
da ai dreptate nu pot fi toti deacord cu un singur lucru dar e prostutza intr-un mod 54wwwwwwwww

[i]Cine e in oglinda ? Eu sau alcineva...?[/i]
Inapoi sus
Email
Irma_cool
Vi iun 02 2006, 04:39

Discipol al vrajitoarelor

Membrul nr. #204
Posturi: 832
Puncte: 165
Monede: 1950
Orube este draguta,o luptatoare greu de invins...dar putin cam incapatanata!

[Aceasta semnatura a fost scoasa deoarece este mai mare de 400x150 pixeli]


Cele mai bune pozeCele mai bune poze
Inapoi sus
Email
Irma_cool
Ma iun 13 2006, 10:31

Discipol al vrajitoarelor

Membrul nr. #204
Posturi: 832
Puncte: 165
Monede: 1950
Oricum,fata de cum era la inceput,cand a vin in grup,acum este mai placuta.Dar,pentru Will nu prea...

[Aceasta semnatura a fost scoasa deoarece este mai mare de 400x150 pixeli]


Cele mai bune pozeCele mai bune poze
Inapoi sus
Email
Sweet_witch
Ma iun 13 2006, 07:06
Elev la Sheffield

Membrul nr. #369
Posturi: 4
Puncte: 15
Monede: 150
Taranee e mai buna ca ea
Inapoi sus
Grampa
Ma iun 13 2006, 11:22
Overworked
Avatar-Grampa
Administrator
Dragonul Focului

Membrul nr. #2
Posturi: 1199
Puncte: 2499
Monede: 13330
Miros: Creier incins
Bomboane: 12
Probabil ca modul in care s-a comportat Orube la inceput era datorita faptului ca nu cunostea deloc Pamantul si obiceiurile oamenilor. Pe langa asta, fetele erau destul de retinute in privinta ei. Probabil ca nici ele nu credeau ca ar putea sa o inlocuiasca pe Taranee, iar Orube a simtit asta si a devenit mai retrasa si mai irascibila. Dupa ce s-au imprietenit mai bine, lucrurile s-au ameliorat si Orube a putut sa-si arate adevarata personalitate. S-a dovedit a fi puternica si loiala, desi uneori cam repezita.
Aparenta naivitate s-a vazut doar in Heatherfield asa ca eu cred ca e doar pentru ca vroia sa invete cum sa se comporte printre oameni (fiinte cu care ea nu prea a avut de-a face). Cand i-a dat un pumn lui Matt a imitat-o doar pe Will (parca).
Oricum, in afara de asta, e o luptatoare desavarsita (chestia aia cu inelul care nu putea fi purtat decat de o adevarata razboinica) si arata destul de bine...latura felina o ajuta. 99wwwwwwww
Inapoi sus
Email
flora
Du iun 25 2006, 10:48

Elev la Sheffield

Membrul nr. #365
Posturi: 40
Puncte: 18
Monede: 180
e dragutza...are si ea momentele ei
Inapoi sus
Email
Himeko
Sb aug 05 2006, 09:36
Avatar-Himeko
Administrator
Dragonul Pamantului

Membrul nr. #511
Posturi: 997
Puncte: 1897
Monede: 12935
Miros: Iarba
Pai..Orube...multe alegeri facute de altii au dus la Orube de astazi...In primul rand tatal ei care a decis ca ea avea sa devina o luptatoare indepartand-o de familie...Apoi...sentimentul acela ucigator de singuratate pe care l-a simtit atunci cand a venit in Heatherfield....si cand s-a pus si ea cat de cat pe picioare...Cedric moare...sacrificandu-se pentru a o salva...de aceea ea se va intoarce impreuna cu We inapoi in Basiliade...nashpa...fata asta are un destin intradevar trist...



Semnatura saptamanii #1 - Premiul I [poll] La inaltime-finala - Premiul I Semnatura saptamanii #3 - Premiul I [poll] unde david nu e nimik nu e - Premiul I draw continues XD  - Premiul I Un Nou Costum Pentru Cornelia - Premiul II [poll] Cel mai bun personaj! - Premiul III Concurs de dovleci - Premiul III
Witch la intalnire - Premiul IWitch la intalnire - Premiul I
Cea mai frumoasa papusaCea mai frumoasa papusa
Inapoi sus
Lidié
Jo aug 10 2006, 05:48
Shiawase.
Avatar-Lidié
Admin jocuri
Moderator
Xin Jing

Membrul nr. #525
Posturi: 3819
Puncte: 3072
Monede: 4904
Miros: Ploaie
Orube.E c-am incapatanata,sau cel putin cred ca nu vrea sa arate ca si ea e sensibila,mai ales din cauza vietii pe care a dus-o.La inceput,cand a aparut ma c-am enerva,crezand ca vrea s-o inlocuiasca pe Taranee,dar treptat,treptat,a inceput sa-mi placa personajul,dovedind ca e o luptatoare inascuta.Imi pare rau de relatia cu Cedric,chiar faceau o pereche reusita.

[ Editat Mi iul 02 2008, 07:30 ]

Excursii de vis - Premiul I [poll][poll] Miss W.I.T.C.H. (luna februarie) - Pr Peisaj de vara - Premiul I Wallpaperul saptamanii #5 - Premiul I Semnatura saptamanii #21 - Premiul I  Winter Sigs ^___^ - Premiul I The Best Editor #1 - Premiul I Semnatura saptamanii #24 - Premiul I Semnatura saptamanii #27 - Premiul I Semnatura saptamanii #27 - Premiul I POTM#7 - Premiul I Wallpaperul saptamanii #40 - Premiul I Concurs de fotografie - Premiul II [poll][poll] Flori de primavara - Premiul II Inca o poveste - Premiul II Inca o poveste - Premiul II Avatarul saptamanii #13 - Premiul II Concurs de Eseuri: Personajul Favorit - Premiul II *Tag Style* - Premiul II Afisul ,,Scrie mai frumos'' - Premiul II POTM  - Premiul II POTM #2 - Premiul II POTM #2 - Premiul II Creativity #11 - Premiul II Semantura saptamanii #25 - Premiul II Semnatura saptamanii #29 - Premiul II Wallpaperul saptamanii #28 - Premiul II [poll][poll] Cel mai frumos brad de craciun - Prem tinute de petrecere - Premiul III Semnatura saptamanii #13 [prelungit] - Premiul III Semnatura saptamanii #22 - Premiul III My dreams and hopes in a balloon~Contest - Premiul Creaza o semnatura. :] - Premiul III Colorize #19 - Premiul III Semnatura saptamanii #41 - Premiul III
Cele mai bune articoleCele mai bune articole
Inapoi sus
Summer
Jo aug 10 2006, 06:58
Queen Alice

Dragonul Apei

Membrul nr. #6
Posturi: 1352
Puncte: 1592
Monede: 14320
Miros: Caramel
Mie cel mai mult imi place la ea spiritul de corectitudine. Adica asta e senzatia principala pe care o am cand o vad: ca este o fata corecta1 (cum ar zice o prietena de a mea). Mi se pare ca a fost crescuta cu reguli si a inteles intotdeauna ce inseamna obedienta. Probabil comportamentul ei ciudat este din cauza faptului ca acuma a fost pentru prima data pusa in pozitia de a merge conform alegerilor sale. A fost pusa sa se descurce singura. Cat despre a fi gardiana...sunt convinsa ca nu ar putea niciodata deveni o gardiana, si zic asta nu pentru ca ma indoiesc de puterea ei sau de loialitatea ei... ci pentru pur si simplu fapt ca e de ajuns sa fie o ajutoare a gardienelor si sunt sigura ca nici ea nu isi doreste mai mult...

PS Nelia_Brokenwings: Ar trebui sa pui un spoiler warning inainte sa mai postezi despre chestii care se intampla in numerele la care inca multi dintre noi nu au ajuns. Don't spoil it for us.



Aya-chan (dupa cum spun eu) - Premiul I [poll] unde david nu e nimik nu e - Premiul II [poll] Cel mai bun personaj! - Premiul II Semnatura saptamanii #2 - Premiul III
Grampa in desenGrampa in desen
Membru fondatorMembru fondator
In stil manga-animeIn stil manga-anime
Inapoi sus
Irma_cool
Jo nov 23 2006, 08:40

Discipol al vrajitoarelor

Membrul nr. #204
Posturi: 832
Puncte: 165
Monede: 1950
Este o fata draguta si de treaba,dar mi se pare prea laudaroasa!

[Aceasta semnatura a fost scoasa deoarece este mai mare de 400x150 pixeli]


Cele mai bune pozeCele mai bune poze
Inapoi sus
Email
      >>  

Mergi la:     Inapoi sus

Powered by e107 Forum System